.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
پنج‌شنبه, 3 اسفند 1396
رو عنوان : طی ۲ سال گذشته؛
عنوان : ۲۵۰میلیارد تومان تسهیلات ارزان با سود ۴درصد به عشایر كشور تخصیص یافته است
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ 
ساعت : ۸:۲:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس سازمان امور عشایری کشور در جلسه شورای عشایری استان کرمانشاه که با حضور دکتر رازانی استاندار کرمانشاه و معاونین استانداری، دکتر تجری نماینده مردم شهرستان های سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی، دکتر خسرو سهبازی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مدیران این سازمان؛ همچنین طوایف و بزرگان عشایر برگزار شد گفت: طی دو سال گذشته ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود ۴درصد به عشایر کشور اختصاص یافته که سهم استان کرمانشاه از این اعتبار ۶میلیارد تومان بوده است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه، مهندس کرمعلی قندالی افزود: محل تامین اعتبارات فوق از ماده
۱۰و ۱۲ دولت علیرغم محدودیت های منابع به عشایر اختصاص داده است.

قندالی با اشاره به اینکه از محل صندوق ملی اعتباراتی نیز در حوزه زنجیره تولید عشایر تامین و تخصیص یافته خاطرنشان کرد: مبلغ تخصیص یافته حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که سهم کرمانشاه از این اعتبار هم ۱۰میلیارد تومان بوده است

رئیس سازمان امور عشایری از طرح ارتقای سطح سلامت عشایر توسط هیئت وزیران خبرداد و بیان کرد: این طرح برای عشایر عزیز در شرف تصویب بوده ضمن اینکه پیش از این مصوبه طرح هایی نظیر ارتقاء سلامت و طرح ویژه فرهنگی و مذهبی را مصوب نمودیم

وی با اشاره به اینکه برای توسعه مناطق روستایی و عشایری در برنامه ششم توسعه اعتباراتی اختصاص می یابدتصریح کرد: بخشی از منابع توسعه روستایی از محل منابع حاصل از مالیات بر ارزش افزوده تخصیص پیدا می‌کند و براساس مصوبه هیئت وزیران از محل ۳۵ درصد روستایی و عشایری اگر حدود ۵ درصد به عشایر تعلق گیرد سالانه ۲۰۰ میلیارد تومان به عشایر تخصیص خواهد یافت.

قندالی با بیان اینکه جمعیت عشایری کشور یک میلیون و 200 هزار نفر است خاطرنشان کرد: عشایر 1/7 درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند که 25درصد از فرآورده‌های دامی توسط این قشر تولید می‌شود و جمعیت عشایر سالانه 192 هزار تن فرآورده‌های دامی و لبنی را تولید و روانه بازار مصرف می کنند و 35 درصد صنایع دستی نیز توسط عشایر تولید می‌شود.

قندالی افزود: در مجموع طی 2 سال گذشته 16 میلیارد تومان اعتبار برای عشایر استان کرمانشاه در بخش‌های مختلف تخصیص یافته است.

وی در خصوص بیمه اجتماعی عشایر نیز گفت:بیمه عشایر نیز یکی دیگر از مصوباتی بوده که حتی سهم پرداختی عشایر را هم دولت پراخت کند که در راستای حمایت از عشایر مالیاتی نیز در حال حاضر نخواهیم داشت

در ادامه دکتر رازانی استاندار کرمانشاه نیز در این جلسه با اشاره به وجود 500 شهید عشایر در این استان بیان کرد: عشایر همواره پشتیبان نظام بوده‌اند و شهدای عشایر استان کرمانشاه تأکیدی از مرزداری و دلاوری این قشر است.

اسداله رازانی با تأکید بر رسیدگی به مشکلات عشایر عنوان کرد: تاکنون در طرح سامانه گرمسیری به‌عنوان بزرگترین پروژه عمرانی غرب کشور ۷ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده و فاز نخست این طرح تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: با اجرای طرح سامانه گرمسیری عشایر منطقه نیز از نعمت اجرای این طرح برخوردار می شوند. 

دکتر تجری نماینده مردم شهرستانهای سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: سالانه ۲۰۰میلیارد اعتبار از محل ۳۵درصد مناطق روستایی و عشایری به عشایر استان اختصاص می یابد.

تجری افزود: در مجلس شورای اسلامی احکام و مصوبات خوبی برای عشایر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه عشایر ما با مشکلاتی همچون محدودیت مراتع روبرو هستند خاطر نشان کرد: امروزه عشایر به دلیل مسائل قرنطینه های زیست محیطی و منابع طبیعی مراتع قلمروی آنها کاهش داشته است.

نماینده مردم شهرستان های سرپل ذهاب، گیلان غرب و قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به اینکه در سال آینده با مشکل خشکسالی مواجه خواهیم بود خواستار اعتبارات ویژه در خصوص تامین آب شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در مجلس شورای اسلامی پیگیری لازم در خصوص حمایت از قشر عشایری را با جدیت دنبال می کنیم.

 گفتنی است در پایان تعدادی از بزرگان عشایر به بیان مسائل و مشکلات خود پرداخته همچنین در حاشیه این جلسه، نمایش اسب سواری عشایر برگزار شد.              نمایش تعداد بازدیدها : 116

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0