.Default.reDropDownBody { min-width: 60px; }
پنج‌شنبه, 3 اسفند 1396
رو عنوان : در نه ماهه امسال صورت گرفت؛
عنوان : صادرات بیش از 660 هزار تن محصولات كشاورزی از استان كرمانشاه
تاريخ :
 ۱۳۹۵/۱۰/۱۹ 
ساعت : ۱۰:۹:۲۸

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: در 9 ماهه سال جاری  حدود 660 هزار و 475 تن محصولات کشاورزی از استان کرمانشاه صادر شده که حدود 660 میلیارد تومان برآورد شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه، مهندس بهمنی پور با اشاره به اینکه  صادرات محصولات کشاورزی استان شامل 60 قلم کالای اساسی  بوده افزود: این محصولات از مرزهای خسروی، پرویزخان ، سومار، شیخ صله و... صورت گرفته  که به اقلیم کردستان و کشور عراق صادر شده است.

بهمنی پور محصولات کشاورزی صادر شده استان را شامل سبزی و سیفی از جمله سیب زمینی، پیاز، گوجه فرنگی، کاهو، کلم و هسته دارانی همچون هلو، شلیل، زردآلو، گوجه سبز و... و میوه‌هایی همچون سیب درختی، گلابی، زالزالک، انار و توت، پسته، بادام  و... برشمرد.

وی دیگر محصولات کشاورزی صادر شده استان را شامل مرکباتی مانند پرتقال، نارنگی، لیمو ترش و... بیان نمود.

بهمنی پور با اشاره به حمایت از صدارکنندگان با ارائه تسهیلات ارزان قیمت  تصریح کرد: سود  این تسهیلات برای صادرکنندگان استان  11 درصد  است.

بهمنی پور با اشاره به اینکه مشوق‌های صادراتی نیز برای صادرکنندگان در نظر گرفته شده اضافه کرد: صادرکنندگان محصولات کشاورزی به ازای صادرات یک کیلو و 500 گرم سیب درختی می‌توانند یک کیلوگرم موز با تعرفه 5 درصدی وارد کنند در صورتی که تعرفه اصلی واردات موز 26درصد می‌باشد.

بهمنی پور گفت: همچنین صادرکنندگان سیب زمینی به ازای صادرات هر کیلوگرم از این  محصول 150 تومان مشوق دریافت خواهند کرد.

وی افزود: تاکنون طی دو سال  حدود 15 میلیارد تومان برای صادرات سیب زمینی مشوق صادراتی به صادرکنندگان پرداخت کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه برای صادرات لبنیات و محصولات خشکباری مانند کشمش مشوق پرداخت خواهد شد خاطرنشان کرد: هنوز تامین اعتبار صورت نگرفته و در صورتی که اعتبار اختصاص یابد به صادرکنندگان لبنیات پرداخت خواهد شد.

بهمنی پور سپس به واردات محصولات کشاورزی به استان کرمانشاه پرداخت و تصریح کرد: در 9 ماهه امسال 3هزار و 514 تن حجم واردات ما بوده که 12میلیارد و 900 میلیون تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه واردات محصولات کشاورزی در 9 ماهه سال94 حدود 15 هزار و 340 تن بوده، اضافه نمود:  این واردات 52 میلیارد و 800 میلیون تومان برآورد شده که با مقایسه امسال و سال گذشته در می یابیم که امسال واردات ما به شدت کاهش یافته است.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهادهای کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه اضافه کرد: در صادرات دام زنده نیز استان کرمانشاه از ابتدای سال 95 تاکنون 227 هزار راس دام زنده را به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر نموده است.

مهندس بهمنی پور گفت: صادرات دام زنده در 9 ماهه سال جاری حدود 170 میلیارد تومان برآورد گردیده است.

وی صادرات دام زنده در 9 ماهه سال گذشته را 172 هزار و 125 راس بیان نمود که  120 میلیارد تومان برآورد شده که در سال جاری صادرات از روندی افزایشی برخوردار بوده است.

 

 نمایش تعداد بازدیدها : 81

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0